جدید تاج گل لیلیوم نمایش بزرگتر

تاج گل لیلیوم

05

محصول جدید

(( مناسب برای عرض تبریک ،جشن ها و مراسم ترحیم ))

اکنون نزدیک به پنج هزار سال از کاشت لیلیوم (گل سوسن) می‌گذره. زیبایی لیلیوم غیر قابل انکاره. لیلیوم گلی‌ است با گستردگی فراوان، و تمرکز بیشتر در منطقه معتدل شمالی و با تنوع بیش از ۱۰۰ گونه. گونه‌های هیبیرد آن تنوع بیشتری دارند. لیلیوم‌ها دارای پیاز نسبتا بزرگی‌ هستند و از آن رشد میکنند، گلهایی زیبا که نیازمند توجه ویژه هستند.

طریقه کشت:

  • پیاز را در پاییز بکارید. گودالی به عمق ۲ تا ۳ برابر ارتفاع پیاز کنده و پیاز را در آن قرار دهید به گونه ای که نوک پیاز رو به بالا باشد. سپس روی آنرا با خاک بپوشانید. قرار دادن پیاز در عمق زیاد باعث محکم شدن گیاه در خاک میشود، و نیاز به استفاده از پایه را از بین میبرد. لطفا به یاد داشته باشید که در مناطق گرمسیر حتما نیاز سرمایی پیاز را تامین کنید.
  • لیلیوم احتیاج به ۶ تا ۸ ساعت نور در روز دارد. بهتر است ریشه‌ها را به کمک گیاهان کوتاه از خشک شدن محافظت کنید. در صورت عدم رسیدن نور کافی‌، بوته‌ها بلند خواهند شد، و گل دهی‌ کاهش خواهد یافت. همچنین ممکن است برگ‌های پایینی گیاه زرد شوند. طول روز تاثیر زیای در گل دهی ندارد، ولی‌ در روز‌های بلند گیاه بلندتر و درشت تر میشود.
  • خاک بسیار مرطوب و باتلاقی موجب پوسیدن پیاز میشود. بنابرین خاک ذه کشی‌ شده برای آنها بسیار مناسب است. لطفا مطمئن شوید که گلدان باعث تلنبار شدن آب نشوند.
  • بسیاری از گونه‌های لیلیوم خاک کمی‌ اسیدی را ترجیح میدهند. اما به یاد داشته باشیم که برخی‌ از گونه‌ها تحمل خاک اسیدی را ندارند و برعکس، خاک قلیایی را ترجیح میدهند (مانند Madonna lilies)
  • مناسب‌ترین خاک برای آنها خاک غنی و سرشار از مواد ارگانیک است.
  • میتوانید پیاز‌ها را در فاصلهٔ حدود ۳ برابر قطر پیاز بکارید. سپس به خوبی‌ آنها را آبیاری کنید.

فروشگاه اینترنتی فرادون

نوشتن نقد و نظر

تاج گل لیلیوم

تاج گل لیلیوم