جدید تاج گل ژرورا نمایش بزرگتر

تاج گل ژرورا

07

محصول جدید

(( مناسب برای مراسم جشن و ترحیم ، عرض تبریک و تسلیت))

"ژرورا" چیست؟

ژرورا بومی آفریقای جنوبی است. گیاهی دائمی و گرمسیری و حساس به سرما است، ریشه‎های عمیق دارد. ساقه‎های آن پرزدار بوده و برگ‎های طوقه‎ای حالت نیزه‎ای شکل با بریدگی عمیق دارد. ساقه‎های گل‌دهنده بدون برگ و یک گل در انتهای ساقه قرار گرفته است. گلچه‎های شعاعی و حد واسط دارای اندام جنسی ماده هستند. گل ژرورا در رنگ‎های زرد، صورتی، پرتقالی، قرمز، بنفش، سفید و کرم دیده می‌شود. ژرورا به طول روز بی‎تفاوت است و در شرایط شدت نور بالا بهترین گل‌دهی را خواهد داشت، اما بیشتر ارقام ژرورا روز کوتاه را ترجیح می‎دهند.

از اواخر بهار تا اواخر پاییز حتی اوایل زمستان هم گل می‌دهد و انواع باغچه‌های ژرورا اگر در محل آفتابی کشت شوند در تمام فصل گل خواهند داشت. این گل به سرما حساس است و صفر فیزیولوژیکی آن پنج درجه سانتی‎گراد است، بنابراین در مناطق سردسیری حتماً باید در گلخانه کشت شود. نیاز به آب فراوان دارد و نسبت به خاک‎های سنگین حساس است. دمای لازم تا زمان مشاهده گل برای آن در روز 21 درجه و در شب 17 درجه است بعد از آن دمای روزانه 24 درجه، نمو جوانه را تسریع می‎کند.

تکثیر ژرورا هم با تقسیم بوته و هم بذر امکان‌پذیر است که تقسیم بوته خیلی کار مشکلی است و اگر هم از بذر استفاده شود گیاه‎هان حاصل از بذر تفرق صفات زیادی دارند و یکسان نخواهند بود، به همین خاطر امروزه از روش کشت بافت یا درون شیشه‌ای برای تکثیر این گیاه استفاده می‌شود.

فروشگاه اینترنتی فرادون

نوشتن نقد و نظر

تاج گل ژرورا

تاج گل ژرورا